OLJE RAKITVCA
100 % naravno - hladno stiskano.
Olje ima rahel specifičen vonj po plodovih rakitovca
OLJE RAKITOVCA ali morske krhlike je izjemno razširjeno v Rusiji in na Kitajskem, kjer mu pravijo tudi tekoče zlato. Pridobiva se ga s hladnim stiskanjem rumeno rdečih plodov. Uporablja se ga v tradicionalni medicini in je cenjeno predvsem zaradi izredno bogate sestave. Vsebuje veliko esencialnih maščobnih kislin omega 3, 6, 9 in zelo pomembno omega 7. Poleg tega ima širok nabor vitaminov (A, B, C E, D, K), rastlinske sterole, polifenole, bioflavnoide (kvercetin), karotenoide in izredno pomembne elemente v sledovih kot so železo, cink, baker, mangan, selen,...
Uporaba: Olje rakitovca je primerno za vse tipe kože, še posebej dobro se obnese pri negi razdražene, občutljive in poškodovane kože. Pri negi zrele kože deluje izredno hranilno, negovalno in pomlajevalno ter učinkovito gladi gube. Odpravlja najrazličnejše kožne težave predvsem pomaga pri raznih atopičnih težavah. Zaradi visoke vsebnosti antioksidantov se olje lahko uporablja tudi za nego pred in po sončenju.
Priporočljivo je, da se zaradi intenzivne barve olje redči z ostalimi rastlinskimi olji kot so jojobino, šipkovo, mandljevo ali olje makadamije. Lahko pa se ga seveda uporablja tudi nerazredčenega. V kožo se vpija srednje hitro, zato se ga lahko uporablja tudi za terapevtsko vtiranje na določenih mestih telesa.
Uporabljen del: Celotni plodovi (pulpa in semena)
INCI: HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL
Uporabni recepti:
Olje za nego poleti (za cca 100 ml):
- 5 ml olja rakitovca
- 50 ml ekstra deviškega oljčnega olja
- 45 ml malinovega ali orehovega olja
Napotek za dnevno nego:
V svojo kremo ali losjon, kapnite nekaj kapljic olja rakitovca in le ta jo bo izdatno obogatil. Koža bo še bolj obnovljena, sijoča in gladka.
Napotek za glajenje gub (anti-age)
Kapljico olja nanesti direktno na želeni predel in vtrite v kožo. Nato nekoliko počakajte da se olje vpije in uporabite še svojo dnevno kremo.
Poreklo: Rusija (Siberija)
Cene hladno stiskanih olj se pogosto spreminjajo in so precej odvisne od letine, naravnih nesreč in zalog v EU. Problem predstavlja tudi opustitev določenih nasadov, zaradi bolj dobičkonosnega gojenja bio goriv. V zadnjih letih so se cene ponekod zvišale tudi za 100%. Mi vsa hladno stiskana olja uvažamo, tako, da imamo čim manjše zaloge, saj le tako stranke lahko dobijo najbolj sveža olja z daljšim rokom uporabe. Dobava je zaradi vsega tega lahko občasno motena, cene pa lahko precej nihajo.